dziecko telefon

Już znamy datę rozpoczęcia bezpłatnego programu Re@lnie Odpowiedzialni

Z radością informujemy, iż 1 marca odbędzie się pierwsza konferencja dla wszystkich przedszkoli i szkół Re@lnie Odpowiedzialnych. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „ODŁĄCZ SIĘ POŁĄCZ SIĘ” (start wiosna 2022).

Problemy z koncentracją, wady postawy, agresja, brak kreatywności, trudności w nauce to tylko niektóre ze skutków nadmiernego korzystania z ekranów przez najmłodszych.

Stowarzyszenie „Strefa Wsparcia”, które od lat walczy z uzależnieniami u dzieci, obecnie postanowiło zadziałać na szeroką skale.

Kampania ma na celu:

– szeroką promocję dobrej – pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.

– uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,

–  pokazanie rodzicom jak ważna jest uważność w relacji  z dzieckiem.

Dla wszystkich nauczycieli, których placówki zgłosiły swój udział w programie, przygotowane są pakiety materiałów, by mogli aktywnie wspierać dzieci i rodziców. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnej wiedzy przekazywanej podczas podcastów, webinariów itp.

Patronat merytoryczny nad kampanią objął Instytut Matki i Dziecka oraz portal dla rodziców stworzony przez pracowników IMiD- epozytywnaopinia.pl

Patronat nad Kampanią objęła Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) / Państwowy Instytut Badawczy.

Przedszkola i szkoły (klasy I-III) mogą przystąpić do programu do 27ego lutego. Zapisy pod tym linkiem: https://strefa-wsparcia.pl/przedszkola-i-szkoly/

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *